Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik Projeleri Destek Programı

BEŞ ŞEHİR BEŞ FİLM PROJESİ

   ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

  BEŞ ŞEHİR BEŞ FİLM PROJESİ

   Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği "Beş Şehir Beş Film" projesi başlıyor. Anadolu Öğrenci Birliği tarafından yürütülecek olan Beş Şehir Beş Film Projemiz başlıyor. Bu projeye, İstanbul’da ikamet eden ve İstanbul İli dahilindeki liselerde okuyan öğrenciler katılabilecek.

   Başvurular 27Eylül’e kadar devam edecek.Film projesine başvurusu kabul edilen öğrenciler, 27Eylül Cumartesi günü mülakat ve tanıtım toplantısına katılacak ve Projeye katılım kesinleşen öğrenciler (10 kız-10 erkek öğrenci olmak üzere toplam 20 öğrenci) 12 Ekim’de haftada bir Cumartesi günleri proje eksenli derslere başlayacak, proje 2015 Haziran’ında sona erecektir.

   Beş Şehir Beş Film Projemiz, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın 5 Şehir kitabının öğrencilere dağıtılıp okunmasıyla başlayacaktır. Haftalık, akademisyen, yazar ve araştırmacıların katılacağı edebiyat ve şehir söyleşileri yapıldıktan sonra film senaryosu, kamera ve ışık eğitimi verilecektir. Alınan bu eğitimle her 4 öğrenci bir şehir olmak üzere öğrenciler tarafından beş şehir üzerine ( İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Erzurum) bir senaryo yazılacak, bu şehirlerde üçer gün kalınacak ve öğrenciler tarafından film çekimleri gerçekleştirilecektir. Yapılan çekimler öğrenciler tarafından yapılacak kurguyla birlikte kısa film haline getirilecek ve filmlerin gösterileceği bir toplantıyla projemiz Haziran 2015’te sona erecektir.Yorumlar kapalı.