Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik Projeleri Destek Programı

''Elini Uzat Sesim Ol'' Projesi

“Elini Uzat Sesim Ol” projesi meyvelerini veriyor

Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nce yürütülen “Elini Uzat Sesim Ol” gençlik projesi kapsamında Forum Bornova Alışveriş Merkezi çalışanlarına işaret dili eğitimi verildi. Proje kapsamında işaret dili eğitimi alan Forum Bornova Alışveriş Merkezi çalışanları ile işitme engelli bireyler bir araya geliyor.

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanan ve Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nce yürütülen “Elini Uzat Sesim Ol” gençlik projesi kapsamında 10-11 Ekim tarihlerinde Forum Bornova Alışveriş Merkezi’nde işitme engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deri Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Ali Yorgancıoğlu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje ile engellilerle rahat iletişim kurmak ve onlara daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için Forum Bornova Alışveriş Merkezi çalışanlarına “Temel İşaret Dili” eğitimi verildi.

AMAÇ KALİTELİ HİZMET

Projede; Birleşmiş Milletler’in Engellilerin Haklarına İlişkin Sözleşmesinin 19. Maddesi benimsenerek engelli kişilerin eşitlik ilkesi ve topluma dahil olma ilkesi esas amaç olarak alındı. Bu doğrultuda engelli bireylere zaman kaybı ve iletişim güçlüğü gibi sorunlar yaşamadan daha kaliteli bir hizmetin sunulması hedeflendi.

Bu proje kapsamında işaret dili eğitimi alan Forum Bornova Alışveriş Merkezi çalışanları ile işitme engelli bireyler 10-11 Ekim tarihlerinde bir araya gelecek.

Gerçekleştirilecek olan aktivitelerle işitme engelli bireylerin özgüvenlerini geliştirmek, ihtiyaçları olan sosyal çevreyi oluşturmak ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmak doğrultusunda iki taraflı bir farkındalık ve oryantasyon ortamı yaratılması hedefleniyor.

Etkinlik ile toplumun işitme engelli bireylere karşı duyarlı olmaya davet edilecek.


Yorumlar kapalı.