Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik Projeleri Destek Programı

'Geleceğine Kayıtsız Kalma, Geliştir Kendini' Projesi

' Geleceğine Kayıtsız Kalma, Geliştir Kendini'

 YDV Ankara Şubesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan işbirliğinde "Geleceğine Kayıtsız Kalma: Geliştir Kendini" projesi hazırlandı. Proje ile Güneydoğu'ya karşı oluşan ön yargıların giderilmesi amaçlanıyor.

Proje koordinatörü Mustafa Doğan, kaynakların, gençliğin gelişimine kullanılmasının önemine işaret etti. Gençliğin kişisel ve sosyal gelişiminin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Doğan, bu kapsamda Adıyaman ve Şanlıurfa'ya yönelik gezi düzenlediklerini ifade etti.

Güneydoğu'nun doğal güzelliğine hayran kaldıklarını anlatan Doğan, "Bu bölgelerin bu kadar güzel, leziz yemekleri ve bu kadar misafirperver olduğunu bilmiyorduk. Bu bizim geleceğimize zenginlik kattı. Gençlerin ufkunun geliştiğine inanıyoruz" diye konuştu.

Doğan, bölgedeki doğal güzelliklerin mutlaka görülmesi gerektiğini, buranın insanının yanlış anlatıldığını sözlerine ekledi.

Üniversite öğrencisi Büşra Yıldırım ise Ankara'dan Güneydoğu'ya ilk defa geldiklerini söyledi.

Daha önce ön yargıyla yaklaştıklarını belirten Yıldırım, "Gelip gördüğümüzde, buranın insanlarının sıcaklığını hissettik, Hiç de anlatıldığı gibi yerler değilmiş. Ön yargılarımızı yıktığımız bir gezi oldu" diye konuştu.

Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci de gezi kapsamında gelen misafirlere Nemrut Dağı, Arsemia, Cendere Köprüsü, Sahabe Saffan Bin Muattal'ın kabri, Perre Antik Kenti ve Fırat Nehri hakkında bilgi verdi.Yorumlar kapalı.